Roland a négyzeten
Az elmúlt évek hagyományával szakított a Roland cég és nem próbált minden új terméknek különböző betűjelzést adni, hanem a továbbfejlesztett termékeket egy egyszerű kettes számmal különbözteti meg az elődöktől.
Lássuk melyik gépeknek született meg a második generációja:
Nyomtató-vágók:
A Roland 3 éve kezdett egy teljesen új fejtechnológiát bevezetni, mely először a VG (4 fejes, több fajta feltöltési lehetőséggel), majd a 2 fejes (4 szín) gépekben jelent meg. Ezek a gépek nagyon népszerűek voltak a vásárlók körében, azonban néhány részleten lehetett még csiszolni. Lássuk melyek voltak ezek:
- A felhasználók részéről igény merült fel, arra, hogy a nyomatok elkészülte és feldolgozása közötti idő rövidebb legyen ezért a VG2 és SG2 gépekbe már a TR2 festék került, mely lehetővé teszi meghatározott anyagokon a nyomtatás után 6 órával nyomatok feldolgozását. Valljuk be őszintén, a régi festékeknél sem mindig követték a felhasználók a javasolt 24 óra száradást, de most már legálisan lehet kiszolgálni az azonnali igényeket.
- Kényelmetlen volt az anyag szélét leszorító lapkák kivétele minden anyaglevágáskor, ezért egy teljesen új anyagleszorítóval lehetővé vált a levágás a lapkák kivétele nélkül.
- Nyomtatás és körbevágásnál némely anyagoknál problémát okozott, hogy a körbevágáskor a középső görgők beletapostak az anyagba. Ez most már állítható a 2-es sorozatú gépeken.
- A VG2 gépeken megjelent a többféle feltöltési mód mellett a narancs festék, mely segítségével jelentősen kiterjesztésre került a gép-festék által kinyomtatható színek színterjedelme.
UV nyomtatók:
Az első jelentős fejlesztések a legjobban kedvelt LEF-200 típusnál kerültek bevezetésre. A gép 508x330mm-es munkaterületével ideális egyedi ajándéktárgyak és tamponnyomással kivitelezhetetlen tárgyak nyomtatására. Lássuk a fejlesztéseket, melyek később bekerültek a 300-as típusba is:
- „Head refresh” funkció. A gépnek eddig sem volt nagy a karbantartási igénye, de még egyszerűbbé vált egy egyszerű fejtörlő segítségével, melyen a gép időszakonként megtörli a fúvókákat tartalmazó felületét (ez az, amit nem tanácsoltunk soha az ügyfélnek).
- Nagyon egyszerű sarokhoz igazítást tesz lehetővé a sarkokba lecsavarozható műanyag idom.
- Amennyiben a messzi jövőben mégis eltömődne a fej egy része, lehetőségünk van arra, hogy kikapcsoljuk a fej egy részét és a hibátlan résszel nyomtassunk, amíg a szervizelés meg nem történik.
- A gép jelzi, ha a festékek szavatossági ideje lejár.
- Be tudjuk állítani, hogy a gép egy bizonyos időpontra munkára kész legyen, ezzel elkerüljük azt, hogy a munkakezdetkor meg kelljen várnunk a tisztítás és keringetés „hosszú” perceket igénybevevő folyamatát.
A közös pont: Roland LEC2-300 UV is, nyomtató/vágó is.
10 évvel ezelőtt a Roland már megalkotta az UV nyomtató/vágóját, azonban az ára miatt nem igazán terjedt el. 2020 elején bemutatásra került a 75
cm-es UV nyomtató/vágó utódja. Ezzel a géppel a főleg a címkegyártókat célozta meg a Roland. Lássuk a tulajdonságokat (nem hasonlítom az elődjéhez, mert teljesen új technológia):
- Új fej: 7 különböző cseppméret, 8 csatorna egy fejben.
- 3 különböző fejmagasság
- Túlfolyótartály ellenőrzése és figyelmeztetés, ha megtelt
- Amennyiben a messzi jövőben mégis eltömődne a fej egy része, lehetőségünk van arra, hogy kikapcsoljuk a fej egy részét, és a hibátlan résszel nyomtassunk a amíg a szervizelés meg nem történik. • Részenként kapcsolható LED UV lámpa a fényes és matt lakkhatás előidézésére.
- Két LED UV lámpa a kétirányú nyomtatás miatt
Úgy érezhetjük, hogy ezek a fejlesztések nem túlságosan jelentősek, azonban a vásárlói visszajelzések alapján a Roland gépek eddig is kiemelkedően felhasználóbarát jellemzőkkel bírtak, ezért csak kevés helyen kellett fejleszteni, de ezt most megtette a Roland. Amennyiben a gépekről további információra lenne szüksége, forduljon bizalommal a Plotter Service Kft.-hez.