A kereskedelmi ágazat szerte a világban és minden tekintetben a legnagyobb kihívásokkal szembesül a második világháború óta. A rohamosan emelkedő energiaárak mindenekelőtt az élelmiszer-kereskedelemben jelentenek megterhelést, ahol a hűtés, fagyasztás, az eladótér mérete és a nyitvatartási idők miatt kiemelkedő az energiaköltség aránya. Emellett a nyers- és alapanyagárak, valamint a szállítási költség növekedése és számos termék esetében a szállítási láncok jelentős zavara jelent korábban nem tapasztalt mértékű megterhelést a kereskedelmi vállalatoknál. Mindemellett a feszült politikai légkör, valamint a magas infláció okozta jelentős visszafogottság a fogyasztók körében, a létszámhiány és a még mindig jelenlévő világjárvány is befolyásoló tényezők.
A jelenlegi feltételrendszertől függetlenül számos lehetőség és növekedési potenciál mutatkozik, amelyhez a sokrétű és a világon egyedülálló kínálatánál fogva tökéletes tájékozódási és kapcsolatépítési platformot kínál az EuroShop szakvásár.
A KERESKEDELEMI IRÁNYZATOK AZ EUROSHOP 8 DIMENZIÓJÁBAN MUTATKOZNAK BE
Fenntarthatóság. Számos kiskereskedelmi vállalat törekszik arra, hogy a beszállítói lánc teljes egészében klímasemleges legyen. Ennek megfelelően fontos szerepet kap a fenntarthatóság az EuroShop minden dimenziójában és a kiállítóknál bemutatott termékek és szolgáltatások kínálatában is fajsúlyosan jelentkezik.
Élmény. Bármilyen fizikai hely vagy terem kialakításánál az egyre terjedő digitalizáció korában minden eddiginél nagyobb figyelmet kell fordítani az interakciót kiváltó, az időzésre és a visszatérésre késztető élmények teremtésére.
Összekapcsolt értékesítési csatornák. Az online és offline kereskedelem összefonódásának újabb nagy lendületet adott a koronavírus-világjárvány. Az online előre összeválogatott vásárlás személyes elhozatallal bevett dolog a fogyasztók szemében.
Vevőközpontúság. Számos kereskedelmi vállalat keresi az egyre szorosabb kapcsolatot a végfelhasználóival, hogy testre szabott és egyéni digitális szolgáltatásokat kínálhasson a vevőinek.
Okos üzlet. Az elmúlt években rohamos ütemben terjedt a digitalizáció a kereskedelemben, és ennek az is a következménye, hogy a helyhez kötött üzleteket egyre nagyobb fokú technológiai intelligenciával ruházzák fel.
Külső helyszínek. Olyan helyet kell varázsolni az üzletből, ahol az emberek jól érzik magukat, ahová szívesen járnak és valójában nem is csak a vásárlás kedvéért. A dizájn, az anyagválasztás, a megvilágítás, a vendéglátási kínálat, de a digitális kínálat is döntő mértékben járulhat hozzá a külső helyszínek sikeréhez.
Energiagazdálkodás. Döntő szerephez jutnak az innovatív és intelligens technológiai megoldások, ha arról van szó, hogy hatékonyan, mégis a vevőt középpontba helyező megoldásokkal világítsunk, hűtsünk és klimatizáljunk.
Virágzó belvárosok. A Future Urban Lab lehetőséget kínál a szakmai látogatóknak ahhoz, hogy saját maguk valósítsák meg a jövőbeni belvárosokról alkotott elképzeléseiket.
Az EuroShop 2023 (Düsseldorf, 2023.02.26-03.02.) a felvázolt fejlődési irányok miatt rendkívül érdekes szakmai rendezvény lesz.
További információk:
BD-Expo Kft
Tel.: 346-0273
www.euroshop.de